TISZTELT SZÜLŐ/ TÖRVÉNYES KÉPVISELŐ!

Tájékoztatom, hogy a 2024/2025. tanítási évre történő általános iskolai beiratkozás  személyes megjelenéssel történik.

A beiratkozás időpontja:

• 2024. április 18. (csütörtök),  8:00 órától 19:00 óráig
  • 2024. április 19. (péntek), 8:00 órától 17:00 óráig

Fontos alapelv, hogy a korábbi éveknek megfelelően a szülő/törvényes képviselő csak egy általános iskolába nyújthatja be gyermeke jelentkezését.

Az általános iskola első évfolyamára történő adat-, dokumentumfeltöltés lehetséges elektronikus, online formában a KRÉTA rendszer felületén keresztül:

2024. március 27-én (szerdán) nyílik meg a beiratkozás szülői felülete (BÁI), amellyel a szülőknek/törvényes képviselőknek lehetősége nyílik arra, hogy előzetesen beküldjék gyermekeik adatait az adott általános iskolákba. Abban az esetben is szükséges a személyes megjelenés a választott általános iskolában, ha Ön online megadta gyermeke adatait, azonban ebben az esetben a helyszínen nem kell a nyomtatványokat kitölteni, csak adategyeztetésre van szükség. Ez jelentősen meggyorsítja a folyamatot az Ön számára.

Fontos, hogy az általános iskolai beiratkozáshoz szükséges dokumentumokat, nyomtatványokat mindkét törvényes képviselő aláírásával kell benyújtani.

Kérjük a beiratkozáshoz az alábbi eredeti dokumentumokat hozzák magukkal:

• a gyermek nevére kiállított személyi azonosságot igazoló hatósági igazolványt
  • a gyermek nevére kiállított lakcímet igazoló hatósági igazolványt
  • Oktatási azonosítót tartalmazó igazolást (óvoda állítja ki)
  • nyilatkozatot a szülői felügyeleti jog gyakorlásáról
  • szükség szerint, nyilatkozatot az életvitelszerű lakcímről
  • kitöltött adatlapot (online adatrögzítés után lehetséges a rendszerből kinyomtatni, aláírni)
  • gyermek TAJ kártyáját

Gyermeke körzetes iskoláját az alábbi keresőfelületen találja meg:

A felvételről az intézmény vezetője dönt legkésőbb 2024. május 3-ig, majd elküldi a felvételről szóló határozatot. Az iskolai felvétellel kapcsolatban meghozott döntés ellen, annak közlésétől számított tizenöt napon belül, a döntéshozó intézményhez benyújtott, de az intézmény fenntartójának címzett fellebbezéssel élhet.

Felhívom figyelmét, hogy az e-ügyintézés keretében benyújtott iratok digitális aláírása nem helyettesíti a két szülő személyes megjelenését és a dokumentumok kézzel történő aláírását. Az egyik szülő megjelenésének akadályoztatása esetén, a személyes aláírás két tanú által aláírt meghatalmazással kiváltható. Ebben az esetben is legalább az egyik szülőnek személyesen kell megjelennie és aláírnia.

Szülői útmutató.

Beiskolázási modul felhasználói útmutató.

Iskolánk 2020-ban adott be pályázatot Az Oktatási Hivatal Bázisintézménye cím elnyerésére. Az Oktatási Hivatal által kiírt pályázaton - a Pedagógiai Oktatási Központ és a bíráló bizottság javaslatai alapján - az Oktatási Hivatal köznevelési elnökhelyettese a rendkívül magas szakmai színvonalú pályamunkák közül a Nagyatádi Általános Iskola Móricz Zsigmond Tagintézményét érdemesnek ítélte Az Oktatási Hivatal Bázisintézménye cím viselésére.

A bázisintézmény olyan megyei, járási, esetleg országos szinten magas presztízsű hagyományokkal rendelkező, infrastruktúrában a feladatellátáshoz megfelelő módon felszerelt, egyedi, más intézmények számára is példaértékű, működésében koherens, befogadó, gyermekközpontú pedagógiai gyakorlattal, szakmai módszertani, szervezeti kultúrával és innovációval rendelkező, és ezt publikálni, valamint szakmai szolgáltatásként átadni képes intézmény, mely alkalmas adott területen magas színvonalú, hatékony tudásmegosztásra. Olyan intézmény, melyben a jó gyakorlat eredményesen működik mesterpedagógus vagy mesterpedagógus szaktanácsadó, illetve az intézményvezető által kijelölt pedagógus közreműködésével.

Az Oktatási Hivatal Bázisintézménye cím viselése megtisztelő mind az intézmény vezetése, mind a pedagógusok számára, hiszen a jó gyakorlatok átadásával tovább fejleszthetjük szakmai tudásunkat.

A bázisintézmény jógyakorlatai:

• Hátránykompenzáció közösségi foglalkozások keretében
  • Árnyalt értékelés tanuló-pedagógus-szülő bevonásával
  • Szövegértő olvasási és meseíró verseny

Kapcsolattartó:

Módné Kutnyák Bernadett